NIELS LANGEVELD Z PUCHAREM SEAT LEON EUROCUP!

SEAT Leon Eurocup ma już swojego zwycięzcę. Niels Langeveld (Baporo Motorsport) po wygraniu w sobotę swojego piątego wyścigu w sezonie i udanym starcie w niedzielę sięgnął po trofeum międzynarodowej serii rajdów SEAT-a. Jego zaciekłą rywalizację na torze Barcelona-Catalunya śledziło aż 12 000 miłośników motoryzacyjnych emocji.

2016_11_08_eurocup

Niels Langeveld sumiennie pracował na swój sukces. Po udanych, choć nie idealnych startach podczas pierwszego wyścigu na portugalskim Estoril, Holender pokazał klasę podczas dwóch wygranych wyścigów na torze Paul Ricard. W ślad za nim przez większość sezonu jechał Stian Paulsen – jego najszybszy rywal. Dzięki swojej determinacji i ogromnemu wysiłkowi Langeveld sprostał temu wyzwaniu. Nowy mistrz SEAT Leon Eurocup ma na swoim koncie najwięcej zwycięstw w tej edycji wyścigów – pięć. Holenderski kierowca zajął również trzecią pozycję na torze Nürburgring i trzy razy z rzędu pole position na torach Silverstone, Paul Ricard i Mugello.

Langeveld tryumfował na torze w sobotę – jego najszybszy rywal Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) był drugi, a miejsce na podium uzupełnił Julien Briché (JSB Competition). Dzień później kierowca Baporo Motorsport był w stanie kontrolować swoją przewagę nad głównym rywalem Stianem Paulsenem, który z powodu incydentu na torze został z niego wyrzucony po pierwszym okrążeniu.

Langeveld ostatecznie dojechał na metę jako piąty, a po zasłużone niedzielne zwycięstwo sięgnął Mikel Azcona (PCR Sport). Za Hiszpanem na linię mety wjechał Briché, a po nim Portugalczyk Lourenço Beirão (PCR Sport).

Sobotnie zwycięstwo

- Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Zwycięstwo w SEAT Leon Eurocup było naszym celem, o który walczyliśmy przez cały sezon. To był mój pierwszy start w tym europejskim konkursie, więc zdobycie tego tytułu jest dla mnie i członków zespołu szczególnie cenne. Niedzielny wyścig był skomplikowany, brakowało nam spójności, ale ostatecznie udało się zająć w nim piąte miejsce, a w całej klasyfikacji – pierwsze. Chciałbym podziękować członkom swojego zespołu i swoim sponsorom, bo bez nich nic z tego nie byłoby możliwe – podsumował Niels Langeveld.

- To był bardzo intensywny wyścig i do ostatniego okrążenia nie było pewne, kto stanie na podium, a kto sięgnie po puchar SEAT Leon Eurocup. Chcę pogratulować Nielsowi Langeveldowi, dla którego był to szczególnie udany sezon, a trofeum SEAT Leon Eurocup to jego zwieńczenie. Cała edycja była pełna widowiskowych zwrotów akcji i zmian pozycji w rankingu, a weekendowa rywalizacja na torze nigdy nie była przesądzona – zgodnie z oczekiwaniami fanów, którym dostarczyliśmy niezapomnianych emocji – powiedział Jaime Puig, dyrektor SEAT Sport.

2016_11_08_eurocup1

Weekendowy wyścig w Barcelonie był ostatnim rajdem trzeciej edycji SEAT Leon Eurocup. Kierowcy ścigali się na siedmiu europejskich torach, w tym Red Bull Ring czy Nürburgring, zawsze gwarantując widzom niezapomniane emocje. Teraz pora na zasłużony odpoczynek!

Zapraszamy na film z ostatniego wyścigu SEAT Leon Eurocup. Więcej informacji na www.seat-sport.com.

Klasyfikacja generalna SEAT Leon Eurocup 2016
1. Niels Langeveld (#10), Baporo Motorsport; 240 punktów
2. Mikel Azcona (#1), PCR Sport; 226 punktów
3. Stian Paulsen (#34), Stian Paulsen Racing; 210 punktów
4. Alex Morgan (#5), Wolf-Power Racing; 165 punktów
5. Julien Briché (#3), JSB Competition; 151 punktów
6. Lourenço Beirao Da Veiga (#20), PCR Sport; 97 punktów
7. Lucas Orrock (#4), Wolf-Power Racing; 75 punktów
8. Facundo Della Motta (#44), Baporo Motorsport; 63 punkty
9. Lucile Cypriano (#9), JSB Competition; 61 punktów
10. Mario Dablander (#61), SEAT Austria; 34 punkty
11. Alessandro Sebasti Scalera (#7), Baporo Motorsport; 30 punktów
12. Nicola Baldan (#108), Pit Lane Competizioni; 29 punktów
13. Nelson Lukes (#50), Nelson Lukes; 23 punkty
14. Munkong Sathienthirakul (#11), Monlau Competición; 19 punktów
15. Mauricio Hernandez (#17), PCR Sport; 17 punktów
16. Faustí Salom (#6), Baporo Motorsport; 14 punktów
17. Maurits Sandberg (#99), Baporo Motorsport; 13 punktów
18. Jonathan Giacon (#101), Jonathan Giacon; 11 punktów
19. Marie Baus-Coppens (#21), JSB Competition; 8 punktów
20. Stan van Oord (#77), Baporo Motorsport; 8 punktów
21. David Cebrián (#32), RC2 Junior Team; 8 punktów
22. Pol Rosell (#13), Baporo Motorsport; 7 punktów
23. Alberto Vescovi (#112), Pit Lane Competizioni; 3 punkty
24. Marco Pellegrini (#67), Dinamic Motorsport; 2 punkty
25. Amalia Vinyes (#13), Baporo Motorsport; 1 punkt
26. Jimmy Antunes (#2), JSB Competition; 1 punkt
27. Harriet Arruabarrena (#8), PCR Sport; 1 punkt