Nowości SEAT-a we Frankfurcie: wersje CONNECT i nowe modele

2015_09_16_frankfurt1 (960x641)

Pierwszy dzień Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie odsłonił niespodzianki przygotowane przez markę SEAT: wersje CONNECT wszystkich modeli, nowe wersje Mii, a także mocniejsze i dynamiczniejsze odmiany CUPRA Ibizy i Leona.

Gwiazda SEAT-a podczas otwarcia Targów we Frankfurcie świeciła bardzo mocno. Wzrostowy trend w skali globalnej marka pokazała nie tylko w rosnącej sprzedaży (prawie +7% od stycznia do sierpnia 2015), ale także w nowych modelach i innowacyjnych technologiach.

Zawsze CONNECT

SEAT zaprezentował gamę modeli CONNECT, która została wyposażona w najnowsze rozwiązania z zakresu mobilności komunikacyjnej. Obok wyróżniającego designu i dynamiczności, nowe modele będą posiadały technologię wykorzystującą Mirror Link, co pozwoli kierowcy bezpiecznie i wygodnie łączyć swojego smartfona z samochodem.

Z najnowszymi systemami multimedialnymi i intuicyjną aplikacją SEAT ConnectApp, hiszpańskie modele będą prawdziwymi pionierami w swojej klasie. W gamie CONNECT znajdą się modele: Mii, Ibiza, Leon, Toledo i Alhambra.

„Klienci SEAT-a są młodymi i aktywnymi kierowcami, którzy w naturalny i intuicyjny sposób wykorzystują mobilne urządzenia. My oferujemy im inteligentny i wygodny sposób, by być online także w samochodzie. Technologia Mirror Link stawia nas na czele konkurencji. Dzięki niej i dzięki naszej współpracy z firmą SAMSUNG będziemy w stanie ciągle się rozwijać” – powiedział Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT.

Wśród nowych samochodów główną gwiazdą okazał się show car Leon Cross Sport – wzbudzający zachwyt model łączy moc 300 KM z terenowymi możliwościami. Jego 2-drzwiowe nadwozie oraz sportowy design idealnie komponują się z allroadowym charakterem – sylwetka coupé idzie w parze z podniesionym o 41 mm zawieszeniem i napędem 4×4. Leon Cross Sport osiąga pierwszą „setkę” w zaledwie 4,9 s, dostarczając przy tym nieopisaną przyjemność z jazdy.

„To ekscytujący samochód, jednoznacznie wyrażający ducha marki SEAT” – tymi słowami przedstawił Leona Cross Sport Jürgen Stackmann. To auto potwierdza ambicję SEAT-a w klasie SUV. „Chcemy być pierwszym wyborem wśród młodych duchem Klientów w całej Europie” – dodał Stackmann.

192 powody do radości

Targi Frankfurt Motor Show 2015 przyniosły także dawkę adrenaliny dla kierowców szukających wrażeń wśród drapieżnych hot-hatchy. Wielką niespodzianką okazała się nowa Ibiza CUPRA, kultowy członek rodziny SEAT, z silnikiem 1.8 TSI. Jednostka ta jest w stanie zamienić swoją moc 192 KM na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 s oraz prędkość maksymalną 235 km/h przy średnim spalaniu 6 l/100km.

Nowa Ibiza CUPRA to drugi tak ekscytujący model w gamie SEAT-a, tuż obok Leona CUPRA. W wersji CUPRA 290 moc Leona została zwiększona do 290 KM, która w parze z momentem obrotowym 350 Nm zapewnia niezapomniane osiągi: 5,7 s do „setki” i elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 250 km/h.

 

Więcej stylu

Powiewem mody we Frankfurcie była prezentacja limitowanego Mii by MANGO, który zostanie dostarczony na europejski rynek w ilości 750 szt. Jest on łatwo rozpoznawalny dzięki lakierowi Oryx White oraz zewnętrznym elementom w czerwonym kolorze Velvet. SEAT Mii by MANGO Limited Edition to idealny samochód do podbijania miejskich ulic w najlepszym stylu.

Obok niego SEAT pokazał także model Mii w sportowej wersji FR, z 16-calowymi felgami, dynamicznie zestrojonym zawieszeniem, wyprofilowanymi fotelami i czarnym wnętrzem z czerwonymi akcentami. Wszystkie modele SEAT-a we Frankfurcie przyciągały wzrok już podczas prezentacji i będą robiły to jeszcze przez kilka następnych dni. Gdy wyjadą na ulicę, będą prawdziwymi gwiazdami.