ROZPOCZYNA SIĘ FASHION WEEK POLAND – SEAT PO RAZ KOLEJNY NAPĘDZA EMOCJE W DESIGNIE

Rozpoczyna się największe święto mody w Polsce! Mecenasem 14. edycji wiosennego FashionPhilosophy Fashion Week Poland jest marka SEAT, która nie tylko w motoryzacyjnym świecie napędza emocje w designie. W sobotę, na Designer Avenue, swoją nową kolekcję zaprezentuje zwyciężczyni ostatniego konkursu SEAT-a, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz.

2016_04_21_waleria

Wielkie święto polskiej mody to naturalna przestrzeń do działań i inspiracji dla SEAT-a, który znany jest ze swojego wyjątkowego, ekspresyjnego designu. Dlatego marka po raz kolejny zdecydowała się na objęcie mecenatem Fashion Week Poland. W sobotę oczy wszystkich miłośników mody skierowane będą na strefę Designer Avenue. To właśnie tam laureatka zeszłorocznego konkursu SEAT Napędza Emocje w Designie, Waleria Tokarzewska– Karaszewicz, zaprezentuje swoją nową kolekcję.

- Moja nowa kolekcja nosi nazwę „Shining Square”. Tytułowy błysk należy rozumieć dwojako, bo z jednej strony nawiązuje on do świateł Nowego Jorku, z drugiej chodzi o blask wykorzystanych w projektach kryształów, koralików i tkanin – kraciastych, wełnianych kwadratów – mówi młoda projektantka, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz.

– Inspiracją dla mnie była wielokulturowość dzielnic Nowego Jorku. Urzekł mnie eklektyczny duch tego miasta, który łączy w sobie wszystkie narodowości. Wystarczy spojrzeć chociażby na Chinatown-Manhattan czy Williamsburg-Brooklyn. Wszystkie te obrazy zachowałam w pamięci, przefiltrowałam i na swój indywidualny sposób przeniosłam na ubranie.

Nową kolekcję młodej projektantki będzie można zobaczyć już w sobotę, 23 kwietnia o godz. 20 w łódzkiej Hali Expo.