SEAT ARONA – PRAPREMIERA W PRZESTWORZACH

SEAT Arona zaczerpnął swą nazwę od tętniącego energią miasta na hiszpańskiej Teneryfie. Tuż przed premierą swego najnowszego SUV-a SEAT oddał hołd Aronie, odsłaniając auto wśród delikatnej bryzy, morskich fal i piasku plaży. A dokładniej – 300 metrów ponad niebieskimi wodami Morza Śródziemnego.

2017_07_11_arona

Głównymi aktorami niezwykłego pokazu na niebie nad Barceloną był śmigłowiec i SEAT Arona, który tego dnia po raz pierwszy miał zadebiutować przed zaskoczonymi mieszkańcami stolicy Katalonii. Za sterami śmigłowca usiadł pilot z ponad 15-letnim doświadczeniem, wyspecjalizowany w manewrach z różnego typu ładunkami, także w ekstremalnych miejscach, takich jak góry czy stoki narciarskie. Zanim samochód wzbił się w powietrze, wjechał na specjalną platformę w kształcie litery H, dzięki której podczas całego lotu był utrzymany w stabilnej, bezpiecznej pozycji. Śmigłowiec zawisł tuż nad nim z 20-metrową liną, dzięki której technik mógł przymocować podest z Aroną do śmigłowca.

Krótko przed lotem osłona chroniąca model została zastąpiona jedwabnym czerwonym pokrowcem. Kiedy crossover SEAT-a był już 7 metrów nad ziemią, cztery osoby ściągnęły nakrycie z auta, tak aby Arona już w pełnej krasie była gotowa do lotu – ze względów bezpieczeństwa tego typu loty mogą odbywać się wyłącznie nad morzem. Przelotowi towarzyszył drugi helikopter, z którego pokładu filmowano całe wydarzenie.

Niecodzienny lot

Z prędkością 40 węzłów, czyli około 80 km/h, nowy model przez 50 minut przelatywał nad wybrzeżem Barcelony na wysokości 300 metrów nad wodą, zaskakując spacerujących, którzy podziwiali zachód słońca nad morzem.

SEAT nieprzypadkowo wybrał Barcelonę – to tutaj powstał projekt Arony, w Barcelonie znajduje się również główna siedziba SEAT-a. Właśnie z tego powodu marka zadecydowała, aby to mieszkańcy tego miasta jako pierwsi zobaczyli nowego SEAT-a – zanim jeszcze wyruszy na drogi całego świata.

Gotowa na debiut

Arona to pierwszy model marki w dynamicznie rosnącym segmencie kompaktowych crossoverów i kolejny, jaki pojawia się na rynku w ramach tzw. ofensywy produktowej hiszpańskiego producenta.

W tym roku pojawiły się już: Leon po faceliftingu oraz piąta generacja kultowej Ibizy – a na kolejny zaplanowana jest premiera dużego SUV-a, którego nazwa jest jeszcze zagadką. Crossover SEAT-a, który w salonach dealerskich pojawi się zimą, miał swoją międzynarodową prezentację statyczną 26 czerwca. Podczas międzynarodowych targów we Frankfurcie poznamy zaś ceny auta, które jeszcze w tym roku pojawi się na polskich drogach.