SEAT Leon Eurocup wraca na legendarny tor Nürburgring!

Już w ten weekend, 17-18 września, 14 kierowców SEAT Leon Eurocup wjedzie na legendarny tor Nürburgring. Europejska trasa cyklu wyścigów przyspiesza. Po emocjonującej rywalizacji na Red Bull Ring, zawodnicy za kółkami najszybszych SEAT-ów o mocy 330 KM zmierzą się w przedostatniej rundzie tego sezonu.

Po wyścigach na Estoril, Silverstone, Paul Ricard, Mugello i Red Bull Ring przyszła pora na Nürburgring. Zielone Piekło, bo tak nazywany jest ten tor, przyciąga jak magnes fanów motoryzacji żądnych niezapomnianych wrażeń.

2016_09_16_eurocup

Nürburgring ze względu na mnogość zakrętów uznawany jest za jeden z najtrudniejszych torów wyścigowych. Na ponad 5-kilometrowej trasie znajduje się tu aż siedem lewych i dziesięć prawych zakrętów. Jednocześnie jest to bardzo szybki i szeroki tor, zapewniający kierowcom wiele okazji do wyprzedzania konkurentów.

 Nietrudno tutaj o błąd, a nawet najmniejszy może mieć katastrofalne skutki – na szali jest miejsce na zatłoczonym podium klasyfikacji generalnej.

 Poprzednia runda w Austrii zaowocowała zwycięstwami Nielsa Langevelda (Baporo Motorsport) i Juliena Briché (JSB Competition). Holender z dorobkiem 171 punktów zajmuje miejsce na szczycie klasyfikacji generalnej. Kolejne lokaty należą do Stiana Paulsena (Stian Paulsen Racing) i Mikela Azcona (PCR Sport). Z pierwszym miejscem w tabeli w kategorii Ladies trophy z 40 punktami na koncie do Niemiec przyjedzie Francuzka Marie Baus-Coppens.

 Zwycięzca tego sezonu nie jest jeszcze przesądzony – zostały zaledwie dwie rundy, a każdy z trzech kierowców z czołówki klasyfikacji generalnej jest wciąż faworytem. Spodziewamy się szczególnie emocjonującej rywalizacji, sam jestem bardzo ciekaw, jak potoczą się weekendowe wyścigi – mówi Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport.

2016_09_16_eurocup1

Niemiecki tor dobrze zapisał się w pamięci Stiana Paulsena (Stian Paulsen Racing) – rok temu Norweg świętował tutaj swoje drugie zwycięstwo w sezonie Eurocup. Reprezentanci 10 państw zmierzą się tutaj po raz trzeci w historii wyścigów.

 Kto w tej rundzie stanie na najwyższym stopniu podium? Przekonamy się już w tę sobotę i niedzielę.