NOWY SEAT IBIZA NAJLEPSZYM AUTEM W KATEGORII SUPERMINI WEDŁUG „AUTO EXPRESSU”

Dopiero pojawił się na rynku, a już ma na koncie pierwszą ważną międzynarodową nagrodę – stylowy SEAT Ibiza został właśnie wyróżniony przez magazyn „Auto Express” tytułem najlepszego modelu 2017 roku w segmencie Supermini. Wcześniej hiszpańskiego producenta uhonorowano nagrodami dla SUV-a Ateca oraz Alhambry.

Seat-Ibiza-2018-1280-05

biza piątej generacji jest samochodem zbudowanym na zupełnie nowej platformie MQB A0 z imponującym pakietem rozwiązań technologicznych. Ibiza to najlepiej sprzedający się model SEAT-a – od jego wprowadzenia na rynek w 1984 roku, do Klientów trafiło już ponad 5,5 miliona tych pojazdów.

- Nowa Ibiza to urzekające auto z dojrzałością, której do tej pory nie doświadczyliśmy w tej klasie. Uwielbiamy przestrzeń, komfort, wyrafinowanie oraz styl tego modelu. Uwagę zwraca także atrakcyjna cena – to naprawdę niedrogi samochód do zakupu, jak i dalszej eksploatacji - mówi Steve Fowler, redaktor naczelny „Auto Expressu”. Magazyn już wcześniej zrecenzował nową Ibizę jako ważnego gracza w segmencie aut ulubionym przez Brytyjczyków.

Premiera crossovera Arona

Wiadomość o nagrodzie dla Ibizy pojawiła się zaledwie dzień po prezentacji SEAT-a Arony. Model, który jest zbudowany na tej samej platformie, przeciera szlaki producentowi w segmencie crossoverów. Nowa Arona w salonach dealerskich pojawi się w listopadzie. Hiszpańska marka zainwestowała rekordową kwotę 900 milionów euro w badania i rozwój obu modeli – a dzięki Aronie zwiększy pokrycie rynku do 75%. Nowy crossover jeszcze bardziej napędzi sprzedaż SEAT-a, która od stycznia do maja tego roku wzrosła o 13,9%.