SEAT – nowe technologie chronione patentami

W 2014 roku SEAT złożył aż 42 wnioski do opatentowania nowych technologii. Hiszpańska marka rozwija się i podbija rynki dzięki kreatywności i doświadczeniu swoich pracowników. To oni są największą wartością SEAT-a.

2015_06_11_patent4

Dzisiejsza technologia rozwija się w zawrotnym tempie, ale czy taki postęp da się jakoś zmierzyć? SEAT znalazł na to sposób. W zeszłym roku, dzięki geniuszowi swoich inżynierów i projektantów, marka wprowadziła do swoich projektów aż 121 nowych usprawnień technologicznych, z czego aż 42 zostały opatentowane. Twórcom nowych rozwiązań SEAT postanowił odwdzięczyć się nagrodami finansowymi.

Ze wszystkich 42 rejestracji w 2014 roku, 32 są krajowe, a pozostałe 10 ma zasięg międzynarodowy. Za większość z nich, dokładnie 33 patenty, odpowiedzialne jest Centrum Techniczne SEAT. Dział produkcji wprowadził 6 nowych rozwiązań, zaś SEAT Sport – 3.

Wśród najlepszych patentów znalazły się ulepszenia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym samochodów, kontrolą jakości lakieru, systemami zarządzania pojazdem, a także z zagospodarowaniem powierzchni bagażnika.

SEAT w swojej działalności mocno wierzy w nowoczesną technologię i właśnie dlatego uruchomił specjalny program Inventors Awards – dzięki niemu od 2006 roku marka opatentowała już 260 nowych rozwiązań.

To nie tylko dowód zaawansowanych prac, ale także ogromnego zaangażowania zespołu inżynierów, którzy wkładają całe serce w budowę jednych z najbardziej ekscytujących samochodów na rynku. To najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości i pasji SEAT-a – sama esencja Technology To Enjoy.