SEAT pyta eksperta – Czy pochodzenie ma wpływa na nasz styl jazdy?

Gorący jak Hiszpan, porywczy jak Włoch, chłodny jak Norweg – czy to, z jakiego kraju pochodzimy, ma odzwierciedlenie w naszym zachowaniu za kierownicą? O szczegóły i badania pytamy eksperta, dr Marcina Cybulskiego, psychologa transportu.

2015_12_17_ekspert

Ilu kierowców, tyle stylów jazdy. Każdy z nas jest indywidualistą i każdy z nas ma swój charakter – również „za kółkiem”. Nie bez powodu część kierowców wybiera samochody dynamiczne, ze sportowym zacięciem, a inni rodzinne i pojemne. Nie bez powodu również po całej Europie krążą mity o kierowcach z „południowym temperamentem” i „północnym chłodzie”. Ile w tym prawdy?

„Podstawowym zagadnieniem, na które musimy sobie odpowiedzieć oceniając styl jazdy kierowców, jest pytanie, czy i na ile owym kierowcom się spieszy” – mówi dr Marcin Cybulski, badacz, psycholog transportu, specjalista z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. „Każda z nacji ma inną motywację do unikania pośpiechu, niemniej jednak zjawisko jest obserwowalne.”

Zapraszamy na felieton dr Marcina Cybulskiego o stylach jazdy i różnicach kulturowych na drodze – w treści ciekawe badania, wnioski i doświadczenia prosto z dróg Europy. Warto je odkryć!

http://mediaportal.seat-auto.pl/pl/lifestyle/articles/category/2-styl/show/40-seat-pyta-eksperta-czy-pochodzenie-ma-wplyw-na-nasz-styl-jaz.html